ים בטבע

תחבורה בדרום אמריקה

יבשת דרום אמריקה היא אולי היבשת המרתקת ביותר שעל הגלובוס. תיירים רבים מכל העולם מגיעים אל המדינות היפות והמרתקות הנמצאות בשטח היבשת, ונהנים לעבור בין עיר לעיר ובין מדינה למדינה.

תחבורה בדרום אמריקה- ארגנטינה

אך המעבר בין הערים בכל מדינה אינם כל כך פשוטים. המרחקים בין מקום למקום בדרום אמריקה הינם מרחקים ארוכים שמצריכים שימוש בכלי תחבורה שונים, אחרת לא ניתן יהיה להמשיך בדרכים המפותלות והמרתקות של היבשת הקסומה. בעיית תחבורה בדרום אמריקה הינה בעייתית בייחוד בארגנטינה. ארגנטינה הינה אחת המדינות בעלות השטח הגדול ביותר ביבשת, ולכן תחבורה בדמות אוטובוסים ומוניות אינה יעילה בדרך כלל. למרות שנסיעה באוטובוס בין עיר לעיר הינה דבר אפשרי ברמת העקרון, זוהי נסיעה שעשויה לארוך זמן ממושך, אולי ממושך מדי.

החלופה הטובה ביותר במדינה למרחקים הללו הן הטיסות הפנימיות. בסמוך כמעט לכל מקום תיירותי אטרקטיבי או לעיר גדולה בארגנטינה יש שדה תעופה, מה שמאפשר הגעה ממקום למקום תוך זמן קצר ובנוחות גבוהה. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם השימוש באוטובוסים כן רלוונטי, בעיקר כשאתם נמצאים ביעד ממנו בלתי אפשרי לטוס אל היעד אליו אתם מעוניינים להגיע, ולשם כך יהיה עליכם לחזור לבואנוס איירס, מה שיאריך משמעותית את זמן הנסיעה.

תחבורה בדרום אמריקה- בברזיל ובפרו

אך לא רק בארגנטינה המרחקים יצריכו מכם את השימוש בתחבורה הציבורית, אלא בכל המדינות ביבשת, וברזיל היא אחת הדוגמאות העיקריות לכך. העיר המרכזית בברזיל, ריו דה ז'ניירו, הינה עיר עצומה, ולכן היא מאפשרת תחבורה ציבורית בשפע ואף במחירים אטרקטיביים, החל מאוטובוסים שחוצים את כל העיר, דרך מוניות ואפילו באמצעות כלי התחבורה היעיל והבטוח ביותר בעיר, הרכבת התחתית. בעיות תחבורה בדרום אמריקה באות לידי ביטוי גם בפרו, כאשר בלימה הבירה למשל, תוכלו לנסוע ב"מיקרוז", מעין שירות אוטובוסים אותו תוכלו לעצור בכל מקום, גם מבלי לעמוד בתחנה מסודרת, שכמוה קשה עד בלתי אפשרי למצוא בעיר.

עבור נסיעות בינעירוניות כבר תוכלו לעלות על אוטובוס באחד מהטרמינלים שמצויים בערים הגדולות של המדינה, רק שכדאי לקחת בחשבון שכמו בכל דרום אמריקה, כך גם בפרו, זמני היציאה וההגעה של התחבורה הינם בגדר המלצה בלבד.

אין אפשרות להוסיף תגובה.